37
41
MKS Mielnik - Warmia 2:10
2018-10-08 19:13:13

W rozegranym w sobotę w Mielniku meczu 11 kolejki IV ligi podlaskiej piłkarze WARMII Grajewo wręcz znokautowali gospodarzy wygrywając aż 10:2. Pomimo osłabienia składu – w naszej ekipie zabrakło Łukasza Domurata, Edisona, Maksyma Mirvy i Janusza Stankiewicza – WARMIA od początku meczu narzuciła gospodarzom swój styl, czego efektem był klasyczny hat-trick Tomasza Dzierzgowskiego, który w kwadrans zdobył trzy gole! Przy stanie 3:0 dla grajewian gospodarze zdobyli bramkę po strzale Golonki z rzutu wolnego.

Odpowiedź WARMII była szybka. Czwartego gola zdobył Mateusz Cybulski i wynikiem 4:1 dla naszego zespołu zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części meczu grajewianie strzelali nadal. Najpierw Kamil Randzio, później dwukrotnie Marcin Mikucki i z rzutu karnego kapitan zespołu Marcin Arciszewski doprowadzili do stanu aż 8:1! W 81 minucie po błędzie Łukasza Sobolewskiego drugiego gola strzelili gospodarze po trafieniu Żornaczuka. Ale WARMIA odpowiedziała jeszcze dwoma golami. Najpierw 17-letni Hubert Mściwujewski (z zespołu juniorów młodszych trenera Daniela Tuzinowskiego) strzelił swoją pierwszą bramkę dla zespołu seniorów w rozgrywkach ligowych a dwie minuty przed końcem meczu po strzale w słupek Dawida Kondratowicza piłkę do siatki wbił Piotr Chyliński ustalając wynik meczu na 10:2 dla WARMII. Po tym meczu nasz zespół awansował na drugą pozycję w tabeli i ma najwięcej zdobytych bramek spośród wszystkich drużyn IV ligi.

Sytuacji do zdobycia bramek w Mielniku było więcej, ale nie narzekajmy, bo nawet słaba gra obrony gospodarzy nie umniejsza dobrej postawy ofensywy naszego zespołu. Łyżką dziegciu jest jedynie utrata dwóch goli po błędach, których nie powinniśmy popełnić.

Kolejny mecz WARMIA zagra w sobotę 13 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Nasz zespół podejmie przedostatni w tabeli MAGNAT Juchnowiec Kościelny.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Skrót z meczu:

06.10.2018 Mielnik, Stadion Gminny

MKS Mielnik - WARMIA Grajewo 2:10 (1:4)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 11', 0:2 Tomasz Dzierzgowski 20', 0:3 Tomasz Dzierzgowski 24', 1:3 Łukasz Golonko 26' (rzut wolny), 1:4 Mateusz Cybulski 29', 1:5 Kamil Randzio 50', 1:6 Marcin Mikucki 63', 1:7 Marcin Mikucki 67', 1:8 Marcin Arciszewski 75' (rzut karny), 2:8 Mariusz Żornaczuk 81', 2:9 Hubert Mściwujewski 86', 2:10 Piotr Chyliński 88'

MKS: 44.Stańczuk - 8.Borowy, 18.Podoliński (46' 11.Andryszek), 6.Jakimczuk (46' 15.Romaniuk), 3.Wielogórski, 13.Mazur, 5.Rycerski (57' 19.Treszczotko), 20.Golonko (Kpt), 16.Gronowski, 9.Pawluczuk, 10.Żornaczuk

REZERWA: 19.Treszczotko, 11.Andryszek, 15.Romaniuk

WARMIA: 12.Sobolewski – 5.Randzio, 20.Koszczuk (65' 8.Kondratowicz), 17.Arciszewski (Kpt), 2,Krupa - 4.Mikucki (76' 13.Wójcicki), 19.Cybulski, 15.P.Zarzecki (73' 14.Mściwujewski), 10.Kozikowski (68' 11.Górski), 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski (55' 9.Chyliński)
REZERWA: 1.Gieniusz - 14.Mściwujewski, 13.Wójcicki, 9.Chyliński, 11.Górski

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki: Golonko (MKS)

Autor: Janusz Szumowski